BURSA - AKTUALNOŚCI  

 

 

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 5 czerwca 2019 r. obchodziliśmy w bursie Dzień Dziecka i otworzyliśmy sezon grillowy. Nie zabrakło atrakcji: były słodycze, pyszne kiełbaski, liczne konkursy i oczywiście nagrody. Okazało się, że świetnie rozpoznajemy utwory muzyczne, pięknie śpiewamy (wiadomo!), padł też rekord bursy w skokach na skakance i w ilości wykonanych pompek. Bawiliśmy się świetnie.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Dnia 16 maja 2019 odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. Były dyplomy, nagrody, czas na wspólne oglądanie zdjęć i wspomnienia. Dla wszystkich obecnych był to ważny moment, by móc na zakończenie kilkuletniego pobytu w bursie spotkać się w tym gronie ten ostatni raz.

WIOSENNE WARSZTATY

Każdy dzień można zaczarować. A najbardziej ten mało kolorowy.
Tego dnia pogoda za oknem była iście marcowa – trochę słońca, trochę deszczu.
Ale my spędziliśmy to popołudnie twórczo i bardzo kolorowo.
Powstały cudne prace, które teraz będą cieszyć nie tylko samych twórców, ale może wywołają także uśmiech u innych. Tego Wam życzymy – bo my mieliśmy wielką frajdę tworzenia…

DZIEŃ KOBIET

Dnia 7 marca 2019 r. odbył się w naszej bursie Dzień Kobiet. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dziewczętom szereg konkursów oraz  niespodzianek .  Były kwiaty, słodycze, miła atmosfera i mnóstwo emocji.

Superwomen  została Marlena Jakubiak.

GRECKIE SŁOŃCE

Wszyscy już tęsknimy za słońcem – po długiej i ponurej zimie.

Może właśnie dlatego wybraliśmy się tym razem do pięknej i słonecznej Grecji.

Ależ to była podróż!

KOLACJA WIGILIJNA W BURSIE

Tradycją stało się już, że przed Świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy naszej bursy organizują uroczystą kolację wigilijną. 18 grudnia 2018 r. organizatorzy tej uroczystości zadbali o to, aby ten wieczór był wyjątkowy i magiczny. W pięknie przystrojonej stołówce bursy czekały stoły nakryte białymi obrusami, a na nich opłatek, świece, dekoracje świąteczne i oczywiście dania wigilijne. W świątecznym nastroju  spotkali się mieszkańcy, pracownicy bursy  i dyrekcja. Młodzież przygotowała piękne Jasełka i kolędy. Uczestnikom i gościom uroczystości dziękujemy za niezapomniane chwile, za wieczór w wyjątkowej atmosferze i wzajemnej życzliwości. Uroczystość ta na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej niezapomnianej kolacji..

BUONGIORNO!

WŁOCHY TO NIEZWYKŁY KRAJ. KULTURA, ARCHITEKTURA, POGODNI I UŚMIECHNIĘCI LUDZIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM ROZSŁAWIONA NA CAŁY ŚWIAT KUCHNIA. TO KUCHNIA PACHNĄCA SŁOŃCEM ORAZ RODZINNĄ I RADOSNĄ ATMOSFERĄ PRZY STOLE PRZEPLATANĄ GŁOŚNYMI ROZMOWAMI. I TO WSZYSTKO UDAŁO NAM SIĘ PRZENIEŚĆ W PEWIEN LISTOPADOWY WIECZÓR DO NASZEJ BURSY. NAJPIERW OGROMNA FRAJDA WSPÓLNYCH PRZYGOTOWAŃ, A POTEM WSPÓLNA DEGUSTACJA. I ZNÓW BYŁO KOLOROWO, NASTROJOWO, PYSZNIE I RADOŚNIE.

MY NA „POLSKIEJ OFENSYWIE MUZYCZNEJ”

Dnia  22.11.2018 r. zawitaliśmy do Zespołu Szkół Ekonomiczno – Handlowych  w Olsztynie na szóstą już edycję festiwalu  piosenki – „Polska Ofensywa Muzyczna”.  Jesteśmy tam co roku, ponieważ urzekła nas aura tego festiwalu. Reprezentowali nas: Małgosia Koziatek,  Julka Kłosowska, Natalia Łokuciejewska i Nikodem Kozon. Duet -  Małgosia  i Nikodem otrzymał wyróżnienie.  Laureatom  gratulujemy!

MY NA KONKURSIE POEZJI WARMIŃSKIEJ 

 Dnia  9.11.2018r. wychowankowie z naszej bursy uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Recytatorskim  im. Marii Zientary- Malewskiej w Brąswałdzie.  Nasi mieszkańcy - Julia Kłosowska i  Kamil Robaczek otrzymali wyróżnienia.

„Marzycielska poczta”

Wychowankowie naszej bursy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska poczta", która polega na pisaniu listów do chorych dzieci.

Spotkaliśmy się 7 listopada 2018 r. w świetlicy. Każdy wybrał profil dziecka, do którego napisał osobisty list. Mamy nadzieję, że listy wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka i dodadzą otuchy w walce z chorobą.

Kredki dla Afryki

Wychowankowie Bursy nr 4 wzięli udział w IX edycji  akcji Kredki dla Afryki. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać pomoce dydaktyczne dla naszych małych  przyjaciół w Afryce.

Dziękujemy pięknie za to, że podarowaliście z nami kolejną cegiełkę ku lepszej przyszłości dzieci z Afryki. W szczególności chcemy podziękować wychowankom  z grupy III oraz VIII.