Uczniowie ZSB pojechali kształcić się do Niemiec

Uczniowie ZSB pojechali kształcić się do Niemiec

 

 

„Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie” to hasło przedsięwzięcia realizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie w trwającym roku szkolnym. W ramach projektu 18. uczniów z klas trzecich Technikum nr 4 (kształcących się w zawodzie technik budownictwa) w minioną niedzielę wyjechało na dwutygodniowy staż w Niemczech. W okresie od 27 maja do 7 czerwca będą zdobywać wiedzę w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Branderburgii w Cottbus.

 

Udział w projekcie gwarantuje nabycie umiejętności ważnych dla nowoczesnego budownictwa m.in. interpretowania wyników uzyskanych podczas badań termowizyjnych, określanie izolacyjności termicznej przegród przed wykonaniem termomodernizacji i po jej wykonaniu czy też poznanie materiałów stosowanych w termomodernizacji budynków, ich cech technicznych.

Projekt ten realizowany jest w ramach programu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowe w czasie dwutygodniowego pobytu w Cottbus, pod opieką dwóch nauczycieli ZSB oraz zespołu zakładu, będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych (również laboratoryjnych). Uczestnicy zostaną zakwaterowani w budynkach ośrodka przystosowanego dla młodzieży i dysponującego atrakcjami pozwalającymi aktywnie wykorzystać czas wolny. W planach przewidziana jest także wycieczka do Berlina. 

- Od początku kwietnia młodzież zakwalifikowana na staż bierze udział w zajęciach przygotowujących do wyjazdu z zakresu językowego, kulturowego i pedagogicznego - mówi Iwona Zabrzyjewska, nauczycielka języka polskiego w ZSB, członkini zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie i wdrożenie projektu. - W ich ramach odbyły się m.in. spotkania z pedagogiem i wizyta w Fundacji Borussia. Mamy nadzieję, że te zajęcia pomogą się uczniom zaaklimatyzować. 

Po powrocie do Polski uczestnicy projektu odbędą jeszcze tygodniowe praktyki na budowach w Olsztynie i okolicach, podczas których będą mogli w praktyce zweryfikować nabyte w Niemczech umiejętności.

 

Olsztyn24.eu ---link

Współpracują ze szkołą

Back to top