Jarosław Strzelecki dr filozofii z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Zespole Szkół Budowlanych

Jarosław Strzelecki dr filozofii z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego
 w Zespole Szkół Budowlanych

21 listopada 2016r. w naszej szkole gościł Jarosław Strzelecki dr filozofii z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Na wstępie prelekcji zapoznał młodzież z pojęciem filozofii oraz teoriami znanych filozofów i ich znaczeniu we współczesnym świecie. Filozof przedstawił także młodzieży pouczające informacje o podziale logicznym. Uczniowie zapoznali się także ze znaczeniem znaku. Poznali rodzaje znaków i dowiedzieli się, że najważniejsze jest, aby  znać jego rolę i to co on wskazuje.

 

Pan dr Jarosław Strzelecki  poruszył także pouczające zagadnienie różnic inteligencji. Przekazał, jak ważna jest inteligencja emocjonalna i empatia w doczesnej wędrówce człowieka. Ponadto młodzież poznała znaczące informacje  między wariacją a kombinacją. Wprowadzenie do rachunku prawdopodobieństwa, w odniesieniu
do rzeczywistości i analiza tego działu przyczyniła się do lepszego poznania tego tematu przez uczniów i zrozumienia ważnej roli, jaką spełnia matematyka w naszym świecie. Na koniec pouczającego wykładu filozof zachęcił młodzież do nauki międzynarodowego języka ESPERANTO, który można znaleźć na wielojęzycznej platformie duoligo.

 Młodzież z ciekawością wysłuchała wykładu, ze świadomością, że poznane informacje i wskazówki przydadzą im się zarówno w nauce jak i w życiu codziennym.


 

 

 

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top