„Geopodchody” edycja 2015 za nami.

„Geopodchody” edycja 2015 za nami.

 

W naszej szkole odbył się pierwszy w Polsce konkurs dla uczniów kształconych w zawodzie geodeta. Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Wydział Geodezji Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, a także Warmińsko – Mazurski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich w ramach współpracy na rzecz kształcenia przyszłych geodetów zorganizowali etap praktyczny  ogólnopolskiego konkursu o formule zbliżonej do wszystkim dobrze znanych podchodów, który miał miejsce w dniach 7-9 maja 2015 r..

 

Etap teoretyczny odbył się w dniu 15 kwietnia, kiedy to  46 zespołów z 18 szkół w Polsce rozwiązywało test poprzez platformę Internetową Moodle. Spośród nich wyłoniono 22 trzyosobowe drużyny, które 7 maja spotkały się w Olsztynie.

Honorowy  patronat nad konkursem  objęli : Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Prezydent Olsztyna, a także Rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Uczniowie, którzy przyjechali na konkurs,  na specjalne zaproszenie Prezydenta Olsztyna odwiedzili Olsztyńskie Planetarium.

8 maja, podczas blisko 6 godzinnej rywalizacji na terenie Kortowa, zespoły konkursowe wykonywały różnorodne zadania na specjalnie w tym celu przygotowanych stanowiskach.

Zadania konkursowe opracowała kadra naukowa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego
w Olsztynie, Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.

Jury konkursowe w składzie: przewodniczący – mgr inż. Zdzisław Gąsiorowski – Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz dr inż. Joanna Janicka, dr inż. Andrzej Dumalski i dr inż. Krzysztof Mroczkowski z Instytutu Geodezji Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa 9 maja w naszej szkole ogłosili wyniki konkursu:

I MIEJSCE – ZESPÓŁ NR 18

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH IM. ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ W OLSZTYNIE

 

1.     Daniel Maćkiewicz

2.     Piotr Szymański

3.     Konrad Gontarz

II MIEJSCE – ZESPÓŁ NR 2

PAŃSTWOWE SZKOŁY BUDOWNICTWA I GEODEZJI IM. HIERONIMA ŁOPACIŃSKIEGO W LUBLINIE

1.     Konrad Wojtysiak

2.     Jakub Kalinowski

3.     Mateusz Kaczor

III MIEJSCE – ZESPÓŁ NR 4

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH W BYDGOSZCZY

1.     Kornel Urban

2.     Łukasz Rybicki

3.     Magdalena Szablińska

WYRÓŻNIENIE  I - ZESPÓŁ NR 15

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1 IM. JÓZEFA PSARSKIEGO W OSTROŁĘCE

1.     Damian Domurad

2.     Klaudia Prusaczyk

3.     Krzysztof Burzyński

WYRÓŻNIENIE II – ZESPÓŁ NR 21

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W RADOMIU

1.     Damian Bednarczyk

2.     Małgorzata Bednarczyk

3.     Piotr Banaś

 

 

Wszystkim bardzo podobała formuła konkursu, a organizatorzy mają nadzieję,
że w kolejnych latach znów spotkamy się na Geopodchodach z uczniami z całej Polski kształcącymi się w zawodzie  technik geodeta.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

RELACJA TV OLSZTYN  (OD 17 MINUTY)

 OLSZTYN24

Współpracują ze szkołą

Back to top