Dzień Budowlanych

 

28 września 2018 roku klasy budowlane uczestniczyły w zorganizowanych w naszej szkole imprezach z okazji Dnia Budowlanych.

Klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w konkursie drużynowym pt.: “Z mądrą głową na sportowo”. Młodzież rywalizowała w zawodach takich jak: budowlaniec na nartach, leworęczni górą, jesienne porządki czy przeciąganie liny. Musieli wykazać się wiedzą dotyczącą budownictwa ogólnego ale również wiedzą o szkole, jej dyrekcji i nauczycielach. W efekcie zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna klasy 1 b2. Zawody sportowe to nie wszystko co czekało na młodzież klas pierwszych i drugich. Młodzież walczyła również o puchar Dnia Budowlanych w zawodach “Budowlani dla niepodległej”, w którym musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, wyobraźnią i kreatywnością. Tu również prym wiodła klasa 1b2 zdobywając puchar pełen cukierków :). Nad całością czuwała doświadczona młodzież maturalna z klasy 4bd.

 

Klasy trzecie i czwarte wzięły udział w prelekcji przygotowanej przez nauczycieli: „Kamienie milowe w budownictwie”, która zobrazowała przemiany jakie zaszły  w   polskim budownictwie od roku 1918. Na dzisiejszy obraz budownictwa złożyły się zmiany w przepisach prawa budowlanego, rozporządzeniach, normach, materiałach i technologiach. Na zakończenie prelekcji ośmiu uczniów z klas 3b1, 3bu, 4 bd wzięło udział w quizie podsumowującym zdobyte wiadomości. Uczestnicy quizu mieli do rozwiązania 20 zadań testowych jednokrotnego wyboru. Wiedza była sprawdzana na żywo za pomocą smartfonów.  W drugiej części spotkania gościliśmy przedstawicieli Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. W prelekcji „Normy i normalizacja” uczniowie poznali historię normalizacji, narodziny nowoczesnej normalizacji oraz współczesne środowisko normalizacji. Spotkania miały przede wszystkim na celu popularyzację wiedzy historycznej związanej z budownictwem oraz wiedzy z zakresu normalizacji.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, wspólną zabawę i dużą dawkę emocji.