Ostatnie aktualności ze szkoły!  

 

 

77. rocznica powstania Armii Krajowej 14.02.1942 – 14.02.2019

77. rocznica powstania Armii Krajowej

14.02.1942 – 14.02.2019 

     14 lutego 2019 r. uczniowie klasy 1 b1 uczestniczyli w obchodach 77. rocznicy powstania Armii Krajowej. Organizatorem uroczystości był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warmińsko-Mazurski. Obchody rozpoczęto spotkaniem w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, które były poświęcone działalności wileńskich brygad Armii Krajowej.

Czytaj więcej...

Już za 100 dni matura ...

Już  za  100  dni  matura ...

            Zgodnie ze szkolnym obyczajem uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie rozpoczęli ferie zimowe od udziału w Studniówce 2019. Ten jedyny w swoim rodzaju bal był dla nich okazją do wspólnej zabawy w gronie koleżanek, kolegów,  grona pedagogicznego i oczywiście zaproszonych osób towarzyszących. To także okazja do wytchnienia przed ostatnim okresem intensywnych przygotowań do egzaminów maturalnych, które rozpoczną się już 6 maja 2019 r.

            Gdyby poziom zadowolenia z zabawy przekładał sie wprost na maturalne noty, moglibyśmy spodziewać się samych najwyższych wyników. Wierzymy, że tak właśnie będzie!  

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA CARITAS W OLSZTYŃSKICH TRAMWAJACH

ZBIÓRKA  CARITAS W  OLSZTYŃSKICH TRAMWAJACH

12 stycznia uczniowie  ZSB w Olsztynie, wzięli udział w zbiórce pieniędzy w olsztyńskich tramwajach. Zebrane pieniądze zostały przekazane ,,Domowemu Hospicjum Caritas’’ w Olsztynie. Wszystkim osobom zaangażowanym w ten szlachetny czyn serdecznie dziękujemy.

            Organizatorzy

 

 

Czytaj więcej...

JASEŁKA W ZSB

JASEŁKA W ZSB

W ZSB w Olsztynie powróciła tradycja JASEŁEK Bożonarodzeniowych.  Po raz kolejny 07 stycznia 2019 roku kilkanaścioro uczniów z nutką humorystycznych akcentów,  zaangażowało się w przedstawienie ,,Narodzenia Pańskiego’’ z perspektywy XXI wieku. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE NOWOROCZNE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

SPOTKANIE NOWOROCZNE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

07 stycznia w sali 207 w ZSB odbyło się NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA CARITAS. Uroczystość została poświęcona podsumowaniu i zwieńczeniu wspólnej pracy wolontariuszy w 2018 roku. Szkolne Koło Caritas z dnia na dzień powiększa liczbę osób zaangażowanych w szlachetny i wyjątkowy akt pomocy najbardziej potrzebującym.

Zebrane podczas kwest pieniądze zostały przekazane Hospicjum Caritas w Olsztynie. Dzięki współpracy uczniów i nauczycieli ZSB zrefundowano zakup profesjonalnego sprzętu medycznego. Wszystkim darczyńcom i osobom ,,Wielkiego Serca’’ dziękujemy.

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej...

KONKURS PIP „Poznaj swoje prawa w pracy”

KONKURS PIP „Poznaj swoje prawa w pracy”

Michał Wrona z klasy 2b i Jakub Wenta z klasy 3b1  reprezentowali szkołę w eliminacjach okręgowych Konkursu „ Poznaj swoje prawa w pracy”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy.  Konkurs odbył sie 18 grudnia 2018 roku w Zespole Szkól Gastronomiczno- Spożywczych w Olsztynie. Uczestniczyło w nim ponad 50 uczniów. uczniowie mieli do rozwiązania 35 zadań testowych w tym 3 zadania wielokrotnego wyboru.

Czytaj więcej...

Stylowa młodzież !

Stylowa  młodzież !

 

W dniu 19 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie na zaproszenie pedagoga szkolnego odbyło się interesujące spotkanie młodzieży klas maturalnych z przedstawicielami firmy odzieżowej Vido. Celem spotkania była prezentacja najnowszych trendów w modzie, zwłaszcza męskiej. Nasi uczniowie i młodzież mieszkająca w Bursie skorzystali z porad dotyczących stylowego i modnego sposobu ubierania.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny

 Konkurs plastyczny

,,Matematyka Wokół Nas”

                Od 26 listopada 2018r do 7 grudnia 2018r odbył  się plastyczny konkurs matematyczny: ,, Matematyka Wokół Nas” dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie wykonali  prace w formacie   A4  techniką dowolną ( liczył  się pomysł i wykonanie )  . Za najlepsze prace  uczniowie otrzymają  nagrody rzeczowe oraz ocenę z matematyki. Prace  można pooglądać w holu szkolnym przy portierni od 10.12.2017r do 19.01.2018r . Laureaci konkursu to następujący uczniowie;

Czytaj więcej...

2b/g na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej...

2b/g na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej
 i Budownictwa  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

W poniedziałek 17.12.2018r. grupa budowlańców z klasy 2b/g miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczniowie zostali zapoznani z tajnikami geotechniki, czyli nauki zajmującej się właściwościami gruntu pod kątem projektowania i wykonawstwa budowli ziemnych i podziemnych.  Mieli okazję zobaczyć przyrządy służące do badań gruntów znajdujące się w laboratorium geotechniki.

Czytaj więcej...

I Międzyszkolny konkurs florystyczny organizowany przez ZSB

I Międzyszkolny konkurs florystyczny organizowany przez ZSB

14 grudnia 2018r odbył się w ZSB I Międzyszkolny Konkurs Florystyczny ,, Dekoracje Świąteczne” skierowany do uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych klas szkół podstawowych.
Ideą konkursu była możliwość sprawdzenia się uczestników w twórczych działaniach łączących zdolności manualne oraz poczucie estetyki jak również promowanie kierunku kształcenia, jakim jest technik architektury krajobrazu.

Czytaj więcej...

Szkolenie z firmą „Blue Dolphin”

Szkolenie z firmą „Blue Dolphin”

Dnia 12.12.2018r.  na warsztatach szkolnych odbyło się szkolenie prowadzone przez firmę Blue Dolphin dla uczniów  klas  2mz i 2b . Szkolenie dotyczyło taśm i akcesoriów malarskich stosowanych w budownictwie. Firma przygotowała prezentacje multimedialną oraz przedstawiła swój asortyment. Każdy z uczniów otrzymał  upominek. Firma Blue Dolphin zdobyła 1 miejsce w rankingu Forum Firm Rodzinnych „Forbesa” w  2018r. 

Czytaj więcej...

Współpracują ze szkołą

Back to top