Ostatnie aktualności ze szkoły!  

 

 

Niech żyją wakacje!

Niech żyją wakacje!

 

          19 czerwca 2019r. zakończyliśmy kolejny rok nauki w ZSB. Podczas apelu na dziedzińcu szkoły pożegnaliśmy uczniów klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej, kończących edukację w naszej szkole i podsumowaliśmy rok szkolny 2018/2019 w pozostałych klasach. Wspólny całoroczny wysiłek uczniów i nauczycieli zaowocował nagrodami w konkursach branżowych, zawodach sportowych i innych.

Dumą napawa również fakt, że 40 uczniów uzyskało świadectwa z wyróżnieniem.

          Teraz przed nami czas, który zasłużenie możemy wykorzystać na odpoczynek.

Niech żyją wakacje!

 

Czytaj więcej...

VIII Międzynarodowy Workshop Budowlany w Karnitach

VIII Międzynarodowy Workshop Budowlany
w Karnitach

Już po raz czwarty młodzież z klas 2a/m, 2b i 3a1 wyjechała do Karnit na workshop z udziałem młodzieży z Niemiec i Rosji.  Nasza młodzież przebywała w Karnitach od 2 do 7 czerwca 2019 roku. W czasie workshopu wykonywano różne prace na rzecz Kompleksu Pałacowego Zamek Karnity, w wolnym czasie odbywały się spotkania integracyjne, wspólne ognisko, zawody sportowe i inne atrakcje. W tym roku odbył się także bardzo ciekawy wieczór rosyjski, gdzie zaprezentowano bogate stroje ludowe, tańce i rosyjskie pieśni.

Czytaj więcej...

Warmińsko-Mazurska Rada Federacji ...

Warmińsko-Mazurska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Olsztynie

„Konkurs Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich”

 

 

    W dniu 11 czerwca 2019 roku w Domu Technika w Olsztynie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnikom konkursu Konkurs Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich  W-M RFSN-T NOT pod patronatem UWM i W-M Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej...

Zawody Pierwszej Pomocy w Schwerinie

Zawody Pierwszej Pomocy w Schwerinie

W dniach od 14 do 16 czerwca 2019 r. drużyna ZSB pierwszej pomocy w składzie Marcin Piersa (3gd) kapitan, Ola Gorela (2b/g), Iza Kościanek (1b1), Patryk Antosiak (2b), Piotr Włodyka (2a/m) przebywała w Niemczech. Nasza drużyna wzięła udział w zawodach pierwszej pomocy zorganizowanych przez Niemiecki Czerwony Krzyż.

Startowało 16 zespołów, które musiały pokonać 16 stacji zadaniowych: 8 praktycznych z umiejętności udzielania pierwszej pomocy, 2 sprawnościowe ze straży pożarnej, 2 z kreatywności socjalnej, 1 sportowa, 1 z wiedzy ogólnej o pierwszej pomocy, 1 z wiedzy ogólnej o żywności, 1 z reanimacji i 1 zabawowa.

Czytaj więcej...

Erasmus +

Erasmus +

 

W dniu 06.06.2019 w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy europejskich przebywających  w Polsce w ramach Programu  Erasmusa + Unii Europejskiej.

Wolontariusze realizowali projekt – „Regiony bez granic – warsztaty młodzieżowe”.

Projekt jest realizowany przez fundację Borussia, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-mazurskiego. 

Czytaj więcej...

Bezpieczna woda

Bezpieczna woda

W czwartek , 6 czerwca ,klasa 1a wraz z  nauczycielem Agnieszką Spaszewską reprezentowała szkołę na szkoleniu „ Bezpieczna woda”. Organizatorem spotkania z młodzieżą były: olsztyński WOPR , Straż Pożarna oraz Policja. Podczas szkolenia odbył się  pokaz  prawidłowego zachowania załogi żaglówki oraz służb mundurowych  podczas wywrotki żaglówki na akwenie wodnym. Następnym etapem szkolenia był pokaz  udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej. Szkolenie zakończyło się  poczęstunkiem- „żołnierską grochówką”. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej

Spotkanie z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej

Od kilku lat, dzięki współpracy z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, odbywają się spotkania z członkami francuskiej organizacji kombatanckiej  Le Souvenir Francais.

W maju 2019r. Dyrektor ZSB została zaproszona na obchody 74 – tej rocznicy zakończenia II wojny światowej do Laville, gdzie uczestniczyła w uroczystościach związanych z tym świętem m.in. w Neuve Chapelle, ale też spotkała Polaków i Francuzów, którzy kultywują pamięć o żołnierzach tej wojny. Było widać, jak wielkim szacunkiem darzeni są kombatanci Armii Krajowej, jak istotne są dokonania Polaków i jak się o nich pamięta.

Czytaj więcej...

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

 

6 czerwca 2019 roku w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie odbyła sie uroczystość podsumowująca etap centralny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A. W olimpiadzie wzięło udział 268 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Skrzat z klasy 3b1, która wykonała projekt pt. Koncepcja zagospodarowania wód opadowych w miejscu ich wystąpienia na przykładzie szkolnego Geoogrodu. Praca na etapie centralnym została wyróżniona w kategorii: Projekt ekologiczny, a tym samym Ola uzyskała tytuł Finalisty tej Olimpiady. Uzyskany tytuł uprawnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Serdecznie gratulujemy uzyskanego tytułu!

 

Czytaj więcej...

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Nauk Technicznych ...

Zajęcia laboratoryjne
na Wydziale Nauk Technicznych
Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego
 

W piątek - 31.05.2019r uczniowie klas budowlanych 2b, 2b/g i 3b1 uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Odbyły się trzy zajęcia dotyczące: zastosowania druku 3D, innowacyjnych procesów technologiczne oraz odnawialnych źródeł energii. Uczniowie mieli możliwość wydrukowania bransoletki na drukarce 3D, zaprogramowania obrabiarki CNC oraz przeprowadzenia badań na panelach fotowoltaicznych i kolektorach próżniowych.

Czytaj więcej...

WESTO - Pracodawca Przyjazny Szkole

WESTO - Pracodawca Przyjazny Szkole

30 maja 2019 r. siedmiu olsztyńskich pracodawców współpracujących ze szkołami zawodowymi odebrało w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym statuetkę „Pracodawca Przyjazny Szkole”. Prezydent Olsztyna pan Piotr Grzymowicz podziękował w ten sposób firmom, które wspierają szkoły w kształceniu zawodowym. W tym roku zostało uhonorowane statuetką min. przedsiębiorstwo współpracujące z naszą szkołą WESTO – Zakład Produkcji Drzewnej.

Wyróżnienie „Pracodawca Przyjazny Szkole” przyznaje raz w roku Prezydent Olsztyna na podstawie opinii przedłożonej przez zespół oceniający – Kapitułę. Z inicjatywą przyznawania wyróżnień pracodawcom współpracującymi ze szkołami zawodowymi wystąpiła w 2014 r. nasza szkoła.

Czytaj więcej...

POLA NADZIEI - CARITAS

POLA NADZIEI - CARITAS

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym się dzieli z innymi.”

Po raz kolejny uczniowie Szkolnego Koła Caritas  ZSB wzięli udział w inauguracji podsumowania pracy charytatywnej wolontariusz Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.

Wszystkim zaangażowanym osobom w ten szlachetny czyn dziękujemy.

Organizatorzy

Czytaj więcej...

Współpracują ze szkołą

Back to top