Medal „Pro Patria”
dla Zespołu Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie
 

Nasza szkoła została uhonorowana 1 marca 2018 r. Medalem „Pro Patria”, który nadaje Szef do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Na uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, przypiął do sztandaru ZSB medal,  który otrzymaliśmy na wniosek Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

 

Nie jest to pierwsze odznaczenie Szkoły za działalność utrwalającą pamięć o ludziach i czynach w walce o niepodległość.  Na wniosek  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymaliśmy w 2012 r. Medal „Pro Memoria”. W 2009 r. ZSB otrzymał od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego tytuł honorowy 

„Placówka Przyjazna Kombatantom”.

Po zakończonej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim uczniowie ZSB złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej. Oddali w ten sposób hołd Żołnierzom Wyklętym.